Medarbejdere

Jacob Niebuhr

Administrerende direktør

Jacob er ejer og administrerende direktør for Dining Group, bestående af tre spisesteder i Silkeborg: Evald - Brasserie & Café, Holgers Kro og BABBA

Herudover er Jacob også formand for DRC - Danmarks Restauranter og Caféer.

Jacob elsker at spise tatar på terrassen om sommeren, slænge sig i loungen med et godt glas vin og holde et forretningsmøde i en af båsene indenfor.

Mail: jacob@evald.nu

Jesper Dahl Niebuhr

Driftsdirektør

Jesper er stifter, ejer og vores driftsdirektør for Dining Group bestående af Evald - Brasserie & Café, Holgers Kro og BABBA - Food, Wine & Cocktails. Det er ham, som du oftest vil støde på i vores restauranter.

Jesper elsker at starte aftenen med en skøn gin og tonic, en god rødvin til vores pandestegte ribeye med den hjemmerørte bearnaise.

Jesper ved stort set alt om vin, avec og øl - så hvis du er videnstørstig, er det Jesper du skal have fat i.

Mail: jesper@evald.nu

Heidi Lambertus

Kreativ direktør

Heidi er partner og kreativ direktør for Dining Group. Heidi står for alt kreativt arbejde, herunder: Markedsføring, grafisk materiale, events og sponsorater i vores organisation

Heidi er lige begyndt at dyrke far-jokes og sætter pris på et godt grin. Heidi elsker selvfølgelig den dejlige carpaccio, og slutter alle måltider af med en kop cappucino.

Mail: heidi@evald.nu

Andreas Rasmussen

Køkkenchef

Vores køkkenchef er Andreas, det er oftest ham du vil møde i vores køkken.

Andreas elsker at lave maden fra bunden og eksperimentere med kreative måder at skabe en menu på.

Mail: andreas@evald.nu

Chris Koldbæk Vad

Køkkensouchef

Vores køkkensouchef er Chris, ham møder man ofte i vores køkken.

Chris nyder at eksperimentere med nye retter også elsker han et godt glas ripasso.

Mail: chris@evald.nu

Kathrine Krogh

Restaurantchef

Vores restaurantchef er Kathrine, det er oftest hende du vil møde i vores lille restaurant.

Kathrine har styr på selskaber i og ude af huset, så skal du have gang i festen er det hende du skal have fat i.

Kathrine er både uddannet kok og tjener, så hun er den helt rette til at rådgive dig ved dit besøg på Evald

Mail: Kathrine@evald.nu

Galleri
Galleri
Galleri
Galleri
Galleri
Galleri